Integracje

Integracja z Allegro

IDEA07

Sklepy internetowe jednocześnie prowadzące sprzedaż swoich produktów na serwisie aukcyjnym Allegro mogą mieć problem z uporządkowaniem pracy, co nie pozostaje bez wpływu na czas realizacji zamówień. Sprawna obsługa sklepu i osobno sprzedaży na portalu zewnętrznym to spore wyzwanie, mimo to ze względu na liczbę użytkowników Allegro wielu sprzedawców nie chce rezygnować z możliwości dotarcia do potencjalnych klientów za jego pośrednictwem. Niektóre z trudności wskazywanych przez sprzedawców korzystających z serwisu aukcyjnego to chociażby bardzo duża liczba maili od klientów wprowadzających zmiany w zamówieniach, konieczność wyszukiwania i przeklejania danych z maili do faktur oraz przekazywanie ich kurierom, parowanie produktów wystawianych na aukcjach z towarami dostępnymi w magazynie czy informowanie kupujących o statusie zamówienia i etapie jego realizacji. O wiele łatwiej byłoby zarządzać sprzedażą prowadzoną w sklepie internetowym i aukcjami z jednego panelu przy maksymalnej automatyzacji niektórych czynności – i to właśnie umożliwia dwukierunkowa integracja z Allegro.

IDEAerp wyposażony jest w funkcję bezpośredniej integracji z kontem Allegro. Jako specjalista w dziedzinie oprogramowania dla sprzedawców Allegro wiemy, że dużym problemem sprzedawców są tysiące maili od kupujących ze zmianami w zamówieniach, wyszukiwanie i przeklejanie danych z maili do faktur i kurierów, parowanie produktów, informowanie Klientów o statusach, reklamacje itp. Nasz system wyświetla wszystkie informacje z zamówienia w jednym widoku bez konieczności wyszukiwania oraz realizuje całe zamówienie poprzez jedno kliknięcie – rejestruje się płatność, tworzy FV lub paragon i wysyła do kupującego, tworzy WZ na magazyn, wysyła maile ze statusami do kupującego, zamawiany jest odpowiedni kurier itp. W dowolnym momencie istnieje możliwość skontrolowania każdego etapu w cyklu obsługi klienta z wywołaniem informacji, który pracownik i kiedy zrealizował daną transakcje sprzedaży. Z pomocą pozostałych modułów systemu IDEAerp aplikacja zastępuje dodatkowe oprogramowania służące do realizacji sprzedaży.

 • wszystkie informacje o zamówieniu w jednym widoku
 • filtrowanie zamówień gotowych do wysyłki
 • rejestracja płatności w czasie rzeczywistym
 • wyświetlenie wszystkich maili dotyczących zamówienia w widoku sprzedaży
 • możliwość wysłania e-maila do Klienta z widoku zamówienia
 • import wszystkich danych z Allegro
 • tworzenie klientów z Allegro (kupujący, dostawa, faktura) oraz połączenie z CRM
 • jednostronna synchronizacja stanów magazynowych z Allegro (zakup powoduje zmniejszenie stanu po zatwierdzeniu zamówienia)
 • parowanie produktu z wieloma aukcjami allegro
 • automatyczne parowanie produktów z aukcji z magazynem
 • automatyczne tworzenie WZ na magazyn
 • automatyczny wybór odpowiedniego kuriera oraz jego zamówienie
 • automatyczne drukowanie listów przewozowych
 • automatyczne mailowe powiadomienia dla klientów o statusie zamówienia, nr listu przewozowego wraz z linkiem na szablonie firmowym
 • automatyczne generowanie faktur lub paragonów, ich wydruk oraz wysyłka e-mail
 • kontrola zatwierdzania zamówienia (kto, kiedy)
 • możliwość integracji z Systemem Wydań Zewnętrznych
 • rejestrowanie zdarzeń zakupowych (kliknięcie kup teraz, zmiana formularza itp.)
 • rejestracja reklamacji
 • zwroty prowizji Allegro do pojedynczego aktu zakupowego
 • możliwość tworzenia folderów do kategoryzacji statusu zamówień (np. oczekuje na płatność, do wyjaśnienia, brak danych)
 • możliwość łączenia kilku zamówień Klienta w jedno zamówienie
 • kontrola realizacji zamówienia (kto i kiedy potwierdził sprzedaż)

Jak to działa?
Obsługa klienta

Chcąc ułatwić naszym klientom obsługę sprzedaży na Allegro przy jednoczesnym prowadzeniu sklepu online, proponujemy oprogramowanie, dzięki któremu wszelkie transakcje z serwisu aukcyjnego pojawiają się w panelu zarządzania sklepem internetowym wraz z informacjami na ich temat i są widoczne dla sprzedającego dokładnie w taki sam sposób jak pozostałe zamówienia. Przejrzystość systemu pozwala w łatwy i w dużej mierze zautomatyzowany sposób zarządzać zamówieniami oraz ich realizacją. System ERP w pełni zarządza kartą produktu na aukcji Allegro oraz pozwala automatycznie wystawiać nowe produkty na aukcję. Dzięki integracji z Allegro wszelkie wiadomości mailowe od klientów korzystających z serwisu wyświetlają się w panelu sprzedaży na stronie sklepu, skąd sprzedający może wysłać odpowiedź. Z portalu aukcyjnego pobierane są też informacje o płatnościach rejestrowanych w czasie rzeczywistym oraz dane wysyłkowe.

Automatyzacja sprzedaży – synchronizacja z magazynem

Ułatwiona obsługa klienta to nie wszystko, co można zyskać dzięki integracji z Allegro. Równie pomocna i porządkująca pracę sprzedawcy jest synchronizacja stanów magazynowych sklepu internetowego z transakcjami dokonywanymi w serwisie aukcyjnym – po potwierdzeniu zakupu stan magazynowy danego produktu ulega zmniejszeniu. Kiedy zamówienie jest już gotowe, następuje automatyczny wybór odpowiedniego kuriera, któremu następnie przekazana zostanie przesyłka. System generuje i drukuje listy przewozowe, paragony i faktury, a także na bieżąco informuje klientów o aktualnym statusie zamówienia. Dla ułatwienia pracy zamówienia grupowane są we właściwych folderach ze względu na etap realizacji, na którym w danym momencie się znajdują. System rejestruje również ewentualne reklamacje. Oprócz tego oprogramowanie umożliwia automatyczne parowanie konkretnego produktu z wieloma aukcjami, a nawet wystawianie aukcji z poziomu sklepu, co ostatecznie prowadzi do sytuacji, w której bezpośrednie korzystanie z serwisu Allegro nie jest konieczne.

Dodatkowe funkcje oprogramowania

Zalet integracji sklepu internetowego serwisem aukcyjnym Allegro nie sposób nie docenić – ujednolica ona proces realizacji zamówień składanych za pomocą obu platform i pozwala zarządzać nimi z jednego panelu. Jest to duże ułatwienie i oszczędność czasu dla sprzedającego, a także rozwiązanie gwarantujące sprawną obsługę i krótki czas oczekiwania na przesyłkę klientom sklepu. Oprogramowanie ma wiele dodatkowych, przydatnych funkcji – między innymi pozwala rejestrować zdarzenia zakupowe takie jak kliknięcie „Kup teraz” czy zmiany wprowadzane przez klienta do formularza oraz kontrolować proces zatwierdzania i realizacji zamówienia.

Integracja Allegro
rozwiązanie dla wymagających!

Oczekiwania dzisiejszego klienta są coraz wyższe. Olbrzymia konkurencja panująca na rynku niemal w każdej branży przyczyniła się do powstania swoistego wyścigu, jaki panuje między dystrybutorami towarów, który polega na wdrażaniu coraz to użyteczniejszych rozwiązań ułatwiających dokonywanie zakupów w sieci. Chodzi w nim o przyciągnięcie i zatrzymanie nabywcy u siebie. Taka sytuacja sprawiła, że konsument stał się znacznie bardziej wymagający i liczy na obsługę najwyższej jakości. Niezapewnienie takiego poziomu, zazwyczaj kończy możliwość podjęcia współpracy. Właśnie dlatego tak ważna jest integracja Allegro z systemem ERP, która w jednym miejscu umieści wszystkie ważne informacje dotyczące handlu dokonywanego za pośrednictwem różnych kanałów. To narzędzie, które umożliwia właścicielowi sklepu uzyskanie dokładniejszej kontroli prowadzonego biznesu. Jednocześnie w dużym stopniu redukuje zagrożenie pominięcia niektórych transakcji, co może zdarzyć się przy nieuporządkowanych danych o transakcjach i powoduje przedłużenie ich sfinalizowania, a nierzadko staje się przyczyną rezygnacji klienta z zamówienia.

Dzięki integracji ERP z Allegro sprzedawca zyskuje narzędzie, które pomaga osiągnąć najwyższą jakość obsługi współczesnego wymagającego konsumenta. Nabywcy oczekują szybkiej realizacji, sprawnego kontaktu i otrzymywania na bieżąco informacji dotyczących produktu w postaci odpowiedzi na wysyłane wiadomości, a także bycia informowanym o aktualnym statusie zlecenia. Jest to możliwe jedynie wtedy, kiedy zarządca sklepu jest w stanie zapanować nad zamówieniami. Przejrzystość panelu gromadzącego w jednym miejscu informacje o zakupach dokonanych na wszystkich platformach, zdecydowanie to ułatwia. Integracja Allegro jest procesem niezbędnym, jeżeli właściciel e-commerce wykazuje ambicje zapewnienia kontrahentowi najwyższej jakości obsługi. Uporządkowanie danych umożliwia szybką analizę sytuacji, kontrolę stanów magazynowych i znacznie przyspiesza realizację zlecenia, co zapewnia firmie wysoki standard. Skorzystanie ze scalenia platformy Allegro z e-sklepem to dostosowanie biznesu do aktualnych wymogów rynku. Tym samym firma będzie mogła się rozwinąć i nie zostanie w tyle za konkurencją.

Poznaj nasze inne integracje

Przetestuj nasz system. Zamów demo